
Predsjednica opštine Sjenica Mersija Camović Rebronja je, u koordinaciji sa predsjednicima opština Prijepolje, Priboj i Nova Varoš, kao i direktorom “Srbijašuma”, postigla dogovor o privremenom odvoženju komunalnog otpada sa teritorije Opštine Sjenica na deponije u Prijepolju, Priboju i Novoj Varoši.
Saopšteno da mjera stupa na snagu, kao i da će važiti u narednom periodu.
“U predstojećem periodu, Opština Sjenica se obavezala da, u saradnji sa republičkim institucijama, pokrene i intenzivira aktivnosti na pronalaženju i realizaciji trajnog rješenja za odlaganje komunalnog otpada”, navodi se u objavi.
Ističe se da je rješenje privremenog karaktera i da je, upravo iz tog razloga, neophodno u što kraćem roku obezbijediti održivo i dugoročno rješenje za odlaganje otpada.
“Počinjemo sa čišćenjem opštine uz pomoć svih opština koje učestvuju u koordinaciji. Zahvaljujemo se svim institucijama”, poručili su iz Opštine.
Nakon uspostavljanja normalnog sistema odvoza komunalnog otpada grad je vraćen u svoje prepoznatljivo, uredno stanje.
Na terenu se može vidjeti da su ulice očišćene, a javne površine dovedene u red, što je građanima donijelo vidno olakšanje i pozitivniju sliku svakodnevnog života u gradu.
Sjenica tako ponovo pokazuje svoje ljepše lice i sliku grada koji je čist, uredan i prijatan za život i boravak.








