Radetinac: Mediji imaju veoma važnu ulogu u prevenciji konflikata

- Advertisement -spot_img

Čitano

Možda vas zanima

Sandžačko udruženje novinara uspješno je organiziralo još jednu obuku za novinare pod nazivom „Prevencija konflikata i promocija mira u Sandžaku“.

Obuka je bila namijenjena novinarima s ciljem jačanja njihovih vještina u prepoznavanju i sprečavanju konflikata, kao i promociji mira kroz medijske sadržaje.

Predavač na obuci bio je Enes Radetinac, novinar, vlasnik i urednik portala A1, koji je sa učesnicima podijelio svoje iskustvo i znanje o odgovornom novinarstvu u kontekstu društvene stabilnosti.

“Ja sam govorio svoje lično iskustvo, koliko je bitno da budemo obazrivi kad su u pitanju teme koje su delikatne za rad, kako je obraditi. Ono što je važno, i ono što mislim da je cilj uopšte ovog danas što smo radili i generalno svih ovih nedjelja, jer sam i ja bio prisutan na drugim tribinama, jeste upravo to da smo mi područje gdje uvijek mogu da se dese neke nepredvidive situacije koje mogu dovesti do različnih vrsta konflikata i da mediji imaju veoma važnu ulogu da to spriječe na onakav način kako to dolikuje svakom profesionalnom mediju. Ja smatram da u Novom Pazaru itekako postoje profesionalni mediji, i da mediji u Novom Pazaru itekako vode računa kako, kada su te teme, izveštavaju i na koji način, a sama činjenica da su se danas odazvale sve kolege, govori da smo itekako svjesni problema i da itekako radimo zajedno kako bismo dali pravu sliku svim našim građanima, bilo da se informišu preko vaše televizije ili našeg medija, ali je važno da u ovakvim situacijama radimo zajedno.”, istakao je Radetinac

Obuka je realizovana uz podršku Kabinetа ministra za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost.

spot_img
- Advertisement -spot_img

Najnovije

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img