Naslovnica Blog Stranica 2989

Formirati Gorsku službu spašavanja u Novom Pazaru

0

Na održanoj sjednici  Štaba za vanredne situacije grada Novog Pazara razmatrano je nekoliko tačaka dnevnog reda. Pored mnogobrojnih katastrofa koje su ove godine zadesile Srbiju u kojima je stardalo oko 60 ljudi, od kojih 28 od posljedica utapanja, tim povodom cijela država se pripremila za eventualne elementarne nepogode.

“Na današnjoj sjednici su razmatrani zaključci Republičkog štaba za vanredne situacije koijma predsedava dr. Nebojša Stefanović , minister policije. Donet je je zaključak da se za teritoriju grada Novog Pazara da se formira Gorska služba spašavanja kako bi adekvatno i na pravi način i blagovremeno reagovali kada je to potrebno” ističe načelink odeljenja za vanredne situacije Crnovršanin Naser.

Za osnivanje gorske službe spasavanja, kako kaže nacelink odeljenja za vanredne situacije Crnovršanin Naser,  potreban je što veći broj sportista koji se bave ekstremnim sportovima, koje je ovim putem i pozvao.

Formirani su takođe i pomoćni stručno-operativni timovi koji će reagovati u određenim situacijama.

“Formiaran je prije svega stručno operativni tim za odbranu od poplava, za odbranu od klizišta, za odbranu od snežnih padavina, kao i za zbrinjavanje i evakuaciju” rekao je načelink odeljenja za vanredne situacije.

Takođe su razmatrane i ponude pojedinih firmi koje se bave prodajom opreme za zaštitu od nepogoda, što će Štab za venredne situacije blagovremeno riješiti. Na ovoj sjednici između ostalog je odlučeno da će kao obavezno štivo u osnovnim i srednjim školama biti i oblast Zaštite i spasavanja

 

Elmasa Šećović

Uskoro kik-boks spektakl u Novom Pazaru

0

Još jedan spektakl u kik-boks takmičenju u Novom Pazaru u kom će učestvovati Saida Bukvić i Ajla Lukač, koje će nastupiti pred domaćom publikom. Pored mnogobrojnih titula i medalja koje su novopazarske bokserke osvojile, u toku su pripreme i za predstojeći meč u Wako verziji.

U takmičenju će učestvovati više zemalja sa jako kvalitetnim borcima, ističe gospodin Dupljak.

“Dolaze 4 borca iz BiH i 4 borca iz Srbije, koji su prvaci Evrope i svijeta, do sada se u Novom Pazaru još nije odigrala tako dobra revija kao predstojeća. Protivnice koje će nastupiti protiv Ajle i Saide su veoma jake,a li se nadam da će one dati sve od sebe kako bi osvojiele oba pojasa” ističe Dupljak.

Iako je tek mjesec dana u klubu borilačkih veština Novi Pazar, trener Đerlek ističe da je svo svoje znanje prenio na djevojke za što bolji rezultat.

“Ja se stvarno trudim da svo svoje znanje i iskustvo prenesem na djevojke kako bi osvojile pojas I nadam se da ćemo u tome uspjeti” kaže trener Đerlek.

Uprkos tome što njihove protivnice važe za veoma borbrne i što su prvakinje Evrope i svijeta, naše sugrađanke vjeruju da će pojas ipak ostati u Novom Pazaru.

Meč će se održati u nedjelju 28. Decembra u staroj hali sportova u 19h časova.

Elmasa Šećović

 

Skupština opštine Sjenica bez opozicije i medija usvojila budžet za 2015. godinu u iznosu od 782 miliona dinara

0

Skupština opštine Sjenica usvojila budžet za 2015. godinu u iznosu od 782 miliona dinara.

Budžetom je planirano 113 miliona dinara za izgradnju i održavanje puteva i ulica, više od 65 milona izdvojiće se za izgradnju i održavanje komunalne infrastrukture, dok će se za izgradnju i održavanje javne rasvete utrošiti 19 miliona dinara.

Sjednici nisu prisustvovali odbornici opozicije. Predsednik opštinskog odbora SDP-a Muriz Turković kaže su odbornici te partije ocijenili da budžet ne reflektuje interese građana I da zbog toga nisu prisustvovali sjednici.

“Svjedoci su građani Sjenice da isključivo rade kafane I restorani u kojima dolaze predstavnici sadašnje vlasti u opštini Sjenica I da su računi 100 000-120 000, a to je oko 20% budžeta mjesečno”-naglasio je Turković.

“Odbornici BDZ-a Sjenica nisu učestvovali u radu skupštine, iz razloga što predsjednik opštine i vladajuća koalicija ni do dan danas od početka mandata nisu podnijeli izvještaj o namjenskom trošenju budžetskih sredstava za sve budžetske korisnike opštine Sjenica, mi to insistiramo na svakoj sjednici ali oni nemaju hrabrosti to da urade, iz prostog razloga što budžetska sredstva troše nenamjenski.

Drugi razlog, zašto nismo učestvovali, zato što je predsjednik opštine i odborniča većina kupila jednog našeg odbornika, radi se o Rijaldi Muhović Gurgaš i samim tim napravili krivično i kriminalno djelo. Njenog muža su imenovali za direktora Komunalnog preduzeća u Sjenici. Ta naša odbornica je njima dala većinu.

Za Budžet opštine Sjenica po statutu trebala je do sada 2/3 većina to je 26 odbornika, oni su to sada promijenili i sa većinom su izglasali budžet od 20 odbornika, jer je Skupština Opština sa 39 odbornika.“ Fadil Nikšić

Nakon što je predsjednik SDA Sulejman Ugljanin istjerao medije sa sjednice Skupštine BNV, tu praksu je nastavila sprovoditi vlast u Sjenici na sjednici skupštine opštine Sjenica. Predsjednik Skupštine Sjenica i zamjenik predsjednika SDA u Sjenici, Mustafa Baltić, uz verbalnu agresiju odbornika sa liste SDA je istjerao medije koji su željeli pratiti tok skupštine i usvajanje budžeta u Sjenici.

Što se tiče zabrane prisustva medija, iz BDZ-a  ističu da oni nemaju hrabrosti da javnost vidi šta oni to rade.  Opozicija predvođena BDZ Sandžakom je više puta osudila ovaj čin i upozorila na to da se radi o atakovanju na medije i novinare.   Podsjećamo SDA je u koaliciji sa SPS-om u Sjenici i zajedno čine vlast.

Nermina Rebronja

 

Golubarski klub Novi Pazar ugostio Hansa Everta Aerkampa

0

Novi Pazar danas je bio domaćin jedne velike međunarodne manifestacije. Naime, predstavnici golubarskog kluba Novi Pazar danas su imali prilike u hotelu Tadž ugostiti golubare iz raznih zemalja, kao što su Hrvatska, BiH, Holandija, kao i trenutno najveće ime golubarstva u svijetu Hansa Everta Aerkampa. Golubarstvo je sport koji se malo pominje na našim prostorima, dok naši golubari otvaruju velike međunarodne uspjehe. Uz to, treba napomenuti da je golubarstvo jedan od najprofitabilnijih sportova. Posjetioci današnje manifestacije imali su priliku prisustvovati i aukciji za prodaju golubova po simboličnim cijenama iz golubarnika porodice Aerkamp, koji važe za jedne od najboljih golubova pismonoša svijeta.

Predsednik Golubarskog Saveza Srbije Žarko Ćuzović danas je prisustvovao manifestaciji. On kaže da je počastvovan prisustvom i posjetom gospodina Aerkampa.

„Drago mi je da je Novi Pazar domaćin jedne ovakve međunarodne manifestacije“, navodi predsjednik golubarskog kluba Novi Pazar, Alan Karaahmetović. On dodaje da je počast ugostiti veliko ime kakvo je Hans Aerkamp.

„Golubarstvo je tek u fazi oživljavanja na ovim prostorima“, rekao je Hans Aerkamp. On je dodao da se treba dosta čitati i proučavati na polju golubarstva i da treba imati dosta strpljenja.

Naš grad je još jednom pokazao da je podrška za dobre stvari. Svi koji su danas prisustvovali izložbi i aukciji ovog plemenitog sporta, imali su prilike svoju riznicu obogatiti nekim od goluba iz kraljevske loze.

Hamza Škrijelj

I zvanično otvoren Starački dom u Novom Pazaru

0

Projekat izgradnje Gerontološkog centra u ovom gradu pokrenut je 2006. godine, a izgradnja ovog objekta od preko 3.200 kvadrata završena je šest godina kasnije, kada je, tokom predizborne kampanje, zvanično predat na korišćenje. Međutim, prvih 10 od maksimalnih 80 stanara, koliki je kapacitet, uselilo se 1. novembra.

“Siguran krov nad glavom i sveobuhvatnu brigu o 80 lica, imaće štićenici Gerontološkog centra koji je otvoren danas u Novom Pazaru”, istakao je upravnik ovog centra , gospodin Enver Daca.

Ustanova poseduje 30 soba, od kojih su 14 četvorokrevetnih, 9 dvokrevetnih i 7 apartmana.

Ministar za rad, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin rekao je prilikom otvaranja Gerontološkog centra u Novom Pazaru da Vlada Srbije podjednako brine o svim dijelovima Srbije kao i o svim svojim građanima.

“Vlada Srbije i Ministarstvo za rad su prepoznali potrebu za Gerontološkim centrom u Novom Pazaru i pomogli su da se on završi. Mi brinemo o ljudima i na ovaj način to pokazujemo”, izjavio je Vulin.

Projekat Gerontološkog centra pokrenulo je prethodno Ministarstvo rada i socijalne politike, na čijem čelu je bio sadašnji ministar trgovine, turiza i telekomunikacija Rasim Ljajić koji je istakao da je država u gradnju i opremanje ovog objekta uložila preko 300 miliona dinara.

“Ovaj objekat koji liči na velelepni hotel govori o veličini dela koje smo napravili i ovo je samo jedna etapa u onome što smo sebi zacrtali kao cilj, a to je da od Novog Pazara napravimo velegrad”, rekao je Ljajić.

Gradonačelnik Novog Pazara Meho Mahmutović istakao je  da je ovaj  centar još jedan u nizu rezultata dobre saradnje lokalne samouprave i Vlade Srbije.

Elmasa Šećović