
Gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac, uputio je čestitku svim građanima islamske vjeroispovesti povodom predstojećeg Ramazanskog Bajrama.On je izrazio nadu da su bajramski ibadeti nagrada za svako dobro delo i nastojanje da budemo bolji ljudi, poželjevši svim muslimanima puno zdravlja, lične i porodične sreće.
Predsjednik opštine Prijepolje, Drago Popadić, uputio je čestitku istakavši značaj zajedništva, tolerancije i međusobnog poštovanja. On je naglasio da Prijepolje, kao sredina u kojoj vijekovima zajedno žive pripadnici različitih vjera i kultura, svoju snagu crpi iz međusobnog uvažavanja i poštovanja tradicija svih građana.
Predsjednik opštine Priboj Lazar Rvović poželio je građanima islamske vjeroispovesti da dane blagdana provedu u miru, radosti i porodičnoj sreći.„Neka nas predstojeći dani podsjete na neprolazne vrijednosti, uvažavanje i poštovanje različitosti“, navodi se u čestitki Rvovića.
Predsjednik opštine Nova Varoš Branko Bjelić uputio je čestitku poželeći vjernicima da prestojeće dane provedu u miru, sreći i blagostanju. On je istakao da su molitve i odricanja tokom proteklog meseca Ramazana čvrst temelj za izgradnju prijateljstva, razumevanja i sloge među ljudima.
Predsjednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća Fuad Baćićanin kazao danas Bajram podsjeća na važnost uzajamnog poštovanja, ljubavi i solidarnosti, međusobne podrške i razumjevanja, ali i na značaj i snagu iskrenog i trajnog zajedništva.
Predsjednik Stranke demokratske akcije Sandžaka Sulejman Ugljanin u čestitki poželio da “ovaj Bajram bude prilika da promijenimo sebe i društvo na bolje, da jedni druge obilazimo, te da se zbližimo i zajedno gradimo sretnu budućnost.”







