Direktor Instituta za historiju, demografiju i antropologiju Sandžaka (IHDAS) i potpredsjednik Bošnjačke akademije nauka i umjetnosti (BANU) akademik Šerbo Rastoder i prof. dr. Šemsudin Hadrović, posjetili su predsjednika Stranke pravde i pomirenja (SPP) i ministra za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost u Vladi Republike Srbije Usamu Zukorlića.
Tokom sastanka razgovaralo se o brojnim temama, uključujući i saradnju sa IHDAS i BANU.
Akademik Rastoder ukazao je na pojedine probleme koji se tiču cijele zajednice, te naglasio potrebu za radom na poboljšanju odnosa.
Istakao je da je razgovor sa Zukorlićem bio od izuzetne važnosti i vjeruje da će nakon sastanka stvari ići u pozitivnom pravcu.
Na kraju sastanka akademik Šerbo Rastoder, čestitao je Zukorliću na izboru u Vladi Republike Srbije, izrazivši uvjerenje da će ovaj izbor doprinijeti pomirenju našeg naroda na ovom područiju.
SANA-A. Alić