Ekonomska škola N. Pazar: Naši učenici naš su prioritet

- Advertisement -spot_img

Čitano

Možda vas zanima

U vremenu kad se sve više govori o nasilju ne smije se dozvoliti udaljavanje škole, nastavnika, učenika i roditelja, ali i svih struktura u okviru institucija. Ekonomsko-trgovinska škola u Novom Pazaru zajednički, ističu, radi i ujedinjuje sve koji su ključni u čitavom procesu odgoja i obrazovanja

 

Što se tiče rada u našoj školi, naši učenici naš su prioritet. Mi smo u njihovoj službi. Uvijek smo, i to mogu i oni posvjedočiti, tu za njih, za sve što treba, kaže Alma Salković zamjenica direktora Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru

 

Zajednički je rađen i projekt u sklopu 16 dana borbe protiv nasilja. Drugačije, osim zajednički, kako kažu, nema uspjeha

 

Uvijek je tu svako da nam pomogne da riješimo svaki problem koji nas zadesi, poručuje Kanita Islamović učenica Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru

Ističe da učenici treba da stanu u odbranu i daju podršku nastavnicima i školi, koja je njihova druga kuća

 

Na svaki vid nasilja treba da stanemo u odbranu i zaštitimo osobu nad kojom se vrši nasilje

Također, ne treba odmah presuditi nego ispitati prvo zbog čega je došlo do nasilja

 

Mislim da svaki od njih ima nedostatak koji možda u trenutku želi da popuni ili jednostavno ne razmišlja u trenutku zbog čega i kakve posljedice mogu da se dese. Smatram da prije nego što osudimo nekog treba da ispitamo zbog čega je neko nešto uradio, zašto se nešto desilo, kaže učenica.

Zamjenica direktora naglašava da je tim bio vrlo aktivan u prethodnom periodu

Kad se završila Tribina koju su oni organizovali sa svojim nastavnicima da sam preponosna na njih. To je jedna mnogo dobra ekipa koja je, u koordinaciji s profesoricama Almom Mujagić i Sabinom Šaćirović iznijela ne samo ovu tribinu već su i povodom Međunarodnog dana tolerancije, Nedjelje lijepih poruka, posjetili i osobe mentalno ometene u razvoju, sami prikupili pomoć, napisali poruke, i emotivno i korisno, organizirali i događaj povodm Međunarodnog dana borbe protiv AIDS-a, i mi smo ponosni. Tim vrlo aktivan u proteklom periodu

 

Rad sa djecom je, kaže, najljepši upravo zbog energije s kojom uzvraćaju, mada i najteži. Škola i njen tim bitan su faktor u razvoju ličnosti. Ekonomska škola u Novom Pazaru, s ponosom ističu, uspjeva.

- Advertisement -spot_img

Najnovije

spot_img
spot_img
spot_img