Home Vijesti OŠ “Halifa bin Zaid Al Nahjan” otvorila Dječiju nedjelju u Novom Pazaru

OŠ “Halifa bin Zaid Al Nahjan” otvorila Dječiju nedjelju u Novom Pazaru

402
0

Povodom Dječije nedjelje OŠ “Halifa bin Zaid Al Nahjan” organizirala maskenbal pod nazivom “Djeca su ukras svijeta”. Upriličen prigodan kulturno-umjetnički program. Cilj ove nedjelje je afirmacija prijateljstva, njegovanje dječijeg stvaralaštva, prava djece. Direktor zadovoljan uspjehom škole na više polja.

 

  • Naša škola je specifična na području našeg grada, ali i šire, zbog toga što smo multietnici, a ono što je najvažnije jeste i prepoznatljivost naše škole. Mi smo prepoznatljvii zahvaljujući našim prosvjetnim radnicima. Mi bilježimo rezulate na nivou Novog Pazara, Srbije i regije, a od prošle godine prepoznatljivi smo i na Evropskom i Azijskom niovu – kazao je Besim Adilović direktor OŠ Halifa bin Zaid Al Nahjan

Prosvjetni radnici pripremili đake za ovaj dan, osim priredbe koja je imala estetski sadržaj oni su naučili o važnosti njihovog postojanja, a kroz maskenbal i počeli razvijati svijest o međusobnom poštovanju.

  • Ključni realizatori naše ideje su učenici i roditelji koji su pripremili maske, kojim su naša djeca htjela pokazati drugo lice, pokazati svoje sposobnosti i vještine, a recitacijama su poslali jasnu poruku onima koji su imali priliku da ih čuju i vide – kazala je Safija Šaćirović prosvjetni radnik OŠ Halifa bin Zaid Al Nahjan

Na kraju programa najkreativnijim đacima uručene simbolične nagrade.

 

Sana / Tekst: Džana Džanković / Foto: Radiostoplus