Home Rubrike Vijesti “Lokalne inicijative za bezbijednu zajednicu”

“Lokalne inicijative za bezbijednu zajednicu”

401

U Svečanoj sali Kulturnog Centra održana je konferencija na temu “Lokaln inicijative za bezbijednu zajednicu”.

Na konferenciji su prisustvovali predstavnici Misija OEBS-a u Srbiji, predstavnici nevladinih organizacija, predstavnici političkih partija, članovi savjeta za bezbijednost grada kao i predstavnici škola i nekoliko učenika.

Direktor Gimnazije Nermin Dražanin kaže da je ovo veoma bitna tema za lokalnu zajednicu i s obzirom na to da veći dio populacije u Republici Srbiji čine ulenici, to jest, vaspitno- obrazovne institucije, ovo je itekako bitna tema.

“Bilo je riječi o nekim bezbijednosnim izazovima mladih, bilo je riječi o rješavanju problema mladih i većina sagovornika se složila sa tim da treba izaći u susret mladima, pružiti im šansu da se oni dokažu kroz društvo i da daju svoj doprinos kako bi se osjetili vrijednim i korisnim članovima društva i rješavali zajedničke probleme u lokalnoj zajednici a i dršavi uopšte.”

Fahrudin Kladničanin navodi da je ovo posljednja aktivnost akademske inicijative “Forum 10” u okviru projekta “Aktivni mladi za bezbijednu zajednicu”.

“Današnji okrugli sto pod nazivom “Lokaln inicijative za bezbijednu zajednicu” imao je za cilj da pokrene dijalog različitih predstavnika u lokalnoj zajednici o tome koji su to bezbijednosni izazovi, rizici i problemi sa kojima se suočavaju mladi u lokalnoj zajednici u ovom gradu.”

Ističe da se nadaju da će kroz institucionalni mehanizam uspjeti da riješe neke probleme, s obzirom na to da su problemi rješive prirode ali da su prije svega te probleme prepoznali mladi ljudi.

SANA – Adaleta Sejdović-Hamzić

Foto: SANA

Previous articleDr. Zukorlić u Skupštini o zakonima iz oblasti prosvjete
Next articleDr. Fehratović – “Hoćemo novu školu i pravednu nastavu na bosanskom” – Bačevac se pobunio!