Home Rubrike Vijesti Muftija Dudić održao hutbu u Centralnoj džamiji u Tutinu

Muftija Dudić održao hutbu u Centralnoj džamiji u Tutinu

539

Predsjednik Mešihata IZ-e u Srbiji muftija dr. Mevlud ef. Dudić održao je hutbu i predvodio džuma namaz u Centralnoj džamiji u Tutinu.

Tom prilikom, podsjetio je prisutne da je Uzvišeni Gospodar poslao islam kao milost svim svjetovima te da je ova vjera blagodat za sve ljude bez obzira gdje se nalazili. Obzirom da su mnogi sandžački Bošnjaci koji žive i rade u dijaspori ovih dana u svojim rodnim mjestima, muftija Dudić je naglasio da su oni uvijek na raspolaganju Islamskoj zajednici i narodu iz kojeg potiču zašta im dugujemo veliku zahvalnost.

U svojoj hutbi predsjednik Mešihata je poseban akcenat stavio na obazrivost vjernika kada su u pitanju aktuelni neislamski praznici, ističući da je obilježavanje Nove godine grijeh, te da svoju energiju i pažnju treba posvetiti islamskim mubarek danima i lijepim bošnjačkim običajima.

Prije džume, kur’anske ajete u prepunoj džamiji učio je Ensar ef. Latifović, svršenik Medrese Gazi Isa-beg.

Previous articlePOŽAR – Gori kuća u Novom Pazaru (Video)
Next articleBudžet za 2018. godinu 1,3 milijarde dinara