Na kraju intenzivnog dana parlamentarna delegacije u čijem je sastavu i nardoni poslanik Bošnjačke demokratske zajednice Sandžaka dr. Jahja Fehratović imala je vrlo koristan sastanak sa kongresmenom Billom Keatingom iz države Masachusetts.
Kongresmen Keating član je Komiteta za spoljne poslove i Komiteta za unutrašnju bezbjednost, kao i više bezbjednosnih potkomiteta, naročito za brobu protiv terorizma.
Kongresmen Keating se usaglasio sa članovima delegacije da je Balkan vrlo važna bezbjednosna tačka u Evropi i da je za osiguravanje ambijenta sihurnosti od izuzetne važnosti pomirenje i dijalog među balkanskim narodima, kao i edukacija mladih generacija i smanjenje stope nezapošljenosti.
Fehratović je ukazao na važnost pozcije Sandžaka, kao prostora na čvorištu Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Kosova, te da je bezbjedonosna stabilnost preduvjet ekonomskog razvitka ovog područja.