Home Vijesti Pazar Juniors ide u finale kupa

Pazar Juniors ide u finale kupa

230
0

Na stadionu u Šutenovcu u 17h počela je utakmica kupa Srbije između domaćina Pazar Juniorsa i gostujućeg Poleta iz Ljubića.

Na samom početku meča nešto konkretnija igra domaćina koji pogađa i prečku u 3. minutu kod rezultata 0:0. Vahid Ugljanin je sjajnim solo prodorom probio po lijevoj strani, centrirao, a Elvis Kurpejović iz teške pozicije pogađa prečku. Nakon toga iskusniji gosti smiruju igru, uspostavljaju blagu inicijativu koja je urodila plodom u 8. minutu i gosti su poveli.

1

Nakon toga par grešaka na obe strane, nepovezana igra zbog, malo prije utakmice, kišom nakvašenog terena. U drugoj polovini prvog poluvrijemena domaćin uspostavlja blagu inicijativu, a najizglednija šansa za izjednačenje desila se u 43. minutu kada je lijevi bek Rečko Ferizović ubacio loptu u peterac a napadač Kurpejović maši, sa 2 metra šalje loptu preko gola.

Počelo je i drugo poluvrijeme, trener domacih pravi 2 izmene izvodi iz veznog Brunčevića i napadača Kurpejovića. Potpuna dominacija domaćina  koji izjednačava rezultat u 50. minutu poslije prekida. Ferizović ubacuje matematicki izračunatu  loptu u šesnaesterac,  Armin Kazi Dervišević postavlja koleno i rezultat je 1:1. U nastavku domaćin je dobio vetar u leđa, nastavio agresivno. U drugom poluvrijemenu gledamo potpuno drugu ekipu.

2

Zadnji pola sata meča obilježila je potpuna dominacija domaćih i igra na polovini protivnika. Igru u 70. minutu napušta i Vahid Ugljanin usljed povrede zadobijene u sudaru sa protivničkim napadačem.  Istina, u 80. minutu gosti su imali kontru, napadač gostiju ušao je u šesnaesterac međutim sustigao ga lijevi bek domaćih Rečko Ferizović.

Utakmica je završena neriješenim rezultatom, a onda je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca. Domacin maši 2 penala, a onda na scenu stupa, po svemu prikazanom, golman domaćih Saladin Radetinac koji brani 3 jedanaesterca za redom i odvodi ekipu Pazar Juniorsa u finale kupa protiv ekipe iz Loznice, koja je prvak Srpske lige.

4

Ovo je historijski uspijeh ovog mladog kluba. Juniorsi su pokazali da su ponos ovog grada, ostavljajući srce na terenu. Aplauzima i ovacijama publike ispraćeni su do svlačionice. Da podsjetimo, protiv Loznice igraće finale kupa, a pobjednik ulazi u 32 najbolje ekipe Srbije igrajući ”Lav kup”.