Home Vijesti Fudbaleri Tutina spremni kreću u proljećni dio šampionata

Fudbaleri Tutina spremni kreću u proljećni dio šampionata

192
0

Nakon što su ekipu pojačali napadač Edis Ibrahimović, štoper Alija Izberović i desni bek Ervin Kačar, fudbaleri Tutina krenuli su jakim ritmom u pripremni ciklus pred nastavak proljećnog dijela šampionata. Zasigurno liga u kojoj se ponajbolje pozna i dokaže kvalitet je Srpska liga, treći po redu rang takmičenja, gdje će se zajedno sa FK Jošanicom boriti za što bolji plasman u nastavku sezone. Poslije remija sa ekipom Ibra iz Rožaja, uslijedila je pobjeda protiv ekipe Berana od 2:1, gdje su strijelci bili Skenderović i Stefanović. Iako su gosti poveli već na početku utakmice, plavi su u većem dijelu utakmice imali loptu u nogama, što je rezultiralo preokretom. Nakon toga, uslijedila je slaba partija protiv ekipe Novi Pazar 1928, gdje su na terenu SC Šutenovac savladani minimalnim rezultatom. Da se mora ozbiljnije pristupiti pripremnom periodu shvatili su i trener i igrači, pa je to odmah dalo rezultetate. Sa osam komada u mreži FK Ras stavili su do znanja da su ozbiljan pretendent za vrh tabele u nastavku šampionata. Skenderović u četiri navrata, Stefanović u tri, te Šarac jednom bili su precizni za ubjedljivu pobjedu.
Tutince očekuje još jedan kontrolni meč protiv Sloge iz Sjenice.