Home Vijesti BiH savladala Izrael rezultatom 3:1

BiH savladala Izrael rezultatom 3:1

157
0

Zenica – Nogometna reprezentacija BiH sinoć je u savladala Izrael rezultatom 3:1 u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Francuskoj.

Bosna i Hercegovina je održala šanse da se nađe na prvenstvu Evrope, jer je bila bolja od Izraela koji je poveo u 41. minutu.

Dvostruki strijelac na stadionu Bilino polje bio je Edin Višća, koji je postigao golove u 42. i 75. minutu. Gol za domaće postigao je i Edin Džeko iz jedanaesterca, u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jedini pogdak za Izrael postigao je Tal Ben Haim u 41. minutu.

U Novom Pazaru se također željno isčekivala utakmica, te je prenošena sa više lokacija u gradu.  Nekoliko restorana i kafića su u svojim baštama priredili prijenos uživo preko video bima. Bosna sada ima osam bodova na petom mjestu na tabeli, a Izrael je treći sa devet bodova.